Alpina XB7 zadebiutuje 19 maja z 608-konnym V8

Nie zabraknie kilku zmian wizualnych, nowego układu wydechowego oraz poprawionego zawieszenia.

Alpina pracuje nad swoją wersję BMW X7 od zeszłego roku. Auto zostało przyłapane w sierpniu zeszłego roku i dopiero dziś pojawiły się pierwsze oficjalne informacje na temat modelu. Strona internetowa niemieckiego tunera własnie została wzbogacona o zegar odliczający do 19 maja, czyli daty oficjalnej premiery nowego SUV-a.

Informacje o premierze XB7 potwierdził kanadyjski oddział BMW, który przy okazji podzielił się kilkoma informacjami o samym samochodzie. Jak się okazuje, Alpina wyciągnęła z 4,4-litrowego V8 dodatkowe 78 KM i 50 Nm, czyli auto będzie teraz generować aż 608 KM i 800 Nm. Do tego inżynierowie opracowali własne zawieszenie, który ma znacząco poprawić właściwości jezdne tego ogromnego SUV-a.

Zobacz też: Alpina XB7 – pierwsza wizualizacja

Auto wyróżniać się będzie też zmienionymi zderzakami w stylu innych modeli Alpiny, nowym układem wydechowym z czterema końcówkami wydechu, specjalnymi felgami o rozmiarze przynajmniej 22 cali, a także kilkoma zmianami w środku. Oczywiście nie zabraknie głębokiej personalizacji z żywymi kolorami oraz wysokiej jakości materiałami wykończenia wnętrza.

Szczegóły samochodu otrzymamy już w przyszłym tygodniu. Pewne jest, że pierwsze egzemplarze Alpiny XB7 powinny trafić do klientów jeszcze przed końcem bieżącego roku.

2021 Alpina XB7 – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz