Oto nowe BMW Serii 5 (G30) po liftingu

Zdjęcia trafiły do sieci nieco za wcześnie.

Zdjęcia trafiły do sieci nieco za wcześnie.

Na początku bieżącego miesiąca publikowaliśmy nowe zdjęcia szpiegowskie odświeżonej Serii 5, która wyglądała niczym gotowa do produkcji. Zaledwie tydzień później mogliśmy podziwiać wizualizację od Kolesa, która „zdjęła” kamuflaż i odsłoniła nieco linia nowej odsłony Serii 5. Jak się okazuje, render tym razem był niemalże idealny.

Lifting odsłony G30 wprowadzi w głównej mierze jedynie kosmetyczne zmiany. Front otrzymał nieco agresywniejsze spojrzenie, na które składają się światła z nowym podświetleniem i bez ringów, a także nerki z nieco bardziej wypukłymi pionowymi liniami i minimalnie przestylizowany zderzak. Z tyłu mamy nowe światła w technologii LED i z czarnymi kloszami. Całość dobrze wkomponowuje się w aktualną stylistykę BMW i widać tu nawiązania do Serii 7, czy nowej Serii 3.

We wnętrzu zmian praktycznie nie uświadczymy. Oficjalne zdjęcia jeszcze nie wyciekły, jednak ze zdjęć szpiegowskich wynika, że najważniejszą zmianą będzie nowy, nieco większy wyświetlacz inforozrywki oraz kierownica z nowym rozlokowaniem przycisków funkcyjnych. Oprócz tego zmian brak.

Z nowości silnikowych, największą nowością będzie odświeżony wariant 530e, który otrzyma układ z aktualnego 330e. Oznacza to wzrost mocy o 40 KM, większą baterię i lepsze osiągi z uwagi na technologię XtraBoost.

Oficjalna premiera powinna nastąpić w ciągu najbliższych tygodni, najpewniej na początku czerwca.

2021 BMW Serii 5

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2021 BMW Serii 5 – zdjęcia szpiegowskie, kwiecień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz