Wszystko z powodu problemów ze spełnieniem norm emisji.
Jeszcze w grudniu 2019 roku informowaliśmy, że nowa odsłona Focusa RS będzie posiadać 2,3-litrowy EcoBoost o mocy 400 KM i ma zadebiutować już w 2021 roku. Informacje podał ówcześnie CAR Magazine i już w tedy zastanawialiśmy się na prawdziwością plotek, gdyż na drogach nie przyłapano ani jednego muła testowego lub prototypu nowego RS-a.
Teraz dotarły do nas informacje z od francuskiego portalu Caradisiac, który podaje, że Ford całkowicie zrezygnował z planów stworzenia nowej odsłony Focusa RS. Powodem w głównej mierze są normy emisji spalin w Europie, które jest bardzo ciężko spełnić w przypadku silników o wysokiej mocy.
Ratunkiem dla nowego Forda Focusa RS miał być hybrydowy układ napędowy z wydajnym elektrycznym silnikiem. Najwyraźniej Ford nie ma planów, zwiększania kosztów opracowania i produkcji nowej odsłony sportowego hatchbacka.
Aktualnie najmocniejszym Focusem pozostaje wariant ST. Ten produkuje 280 KM z silnika 2.3 EcoBoost, a napęd przekazywany jest wyłącznie na przednią oś.
2020 Ford Focus ST
źródło: Caradisiac via Carscoops