Audi nie planuje elektrycznego A8

Mercedes EQS nie będzie miał konkurencji ze strony Audi.

Nie jest tajemnicą, że prace nad nowymi generacjami flagowych limuzyn trwają w najlepsze u wszystkich niemieckich producentów premium. Mercedes ma zaprezentować nową generację Klasy S jeszcze w tym roku, BMW zupełnie nową Serię 7 najpewniej pokaże pod koniec 2021 roku. Obaj producenci ogłosili też, że flagowe modele będą dostępne w całkowicie elektrycznych wersjach.

Okazuje się, że zupełnie inną drogą podążą Audi. Prace trwają, lecz nie dość, że następna generacja oznacza numerem wewnętrznym D6 pojawi się najszybciej w 2023 roku, to na dzień dzisiejszy nie okazuje się, że nie ma planów na stworzenie całkowicie elektrycznego wariantu. Informację tę podał Hans-Joachim Rothenpieler, dyrektor działu rozwoju.

Zamiast tego zwiększymy zasięg naszego hybrydowego modelu Plug-In do ponad 47 km.

Hans-Joachim Rothenpieler

Audi planuje ekspansję elektrycznych modeli z serii „e-tron” w postaci SUV-ów i crossoverów. Aktualnie w ofercie znajdziemy dużego SUV-a o nazwie po prostu Audi e-tron, a wkrótce na rynku ma się pojawić Audi e-tron Sportback, czyli niemalże ten sam samochód, lecz z inną stylistyką tylnego pasa. Krążą też plotki, że w przyszłym roku pojawią się produkcyjne wersje konceptów Q4 e-tron oraz sedana e-tron GT. Pierwszy z nich będzie nieco mniejszym wariantem e-tron, a drugi bliźniaczym modelem z Porsche Taycan.

2018 Audi A8

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Automotive News Europe

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz