Sportowy wydech w luksusowej Toyocie Century V12 brzmi fantastycznie

Auto nagle brzmi niczym bolid F1.

Toyota Century to wyjątkowy samochód na japońskich drogach. Od lat budzi on ogromny szacunek i jest wykorzystywany wyłącznie przez prezesów firm, dyrektorów oraz polityków. Nawet cesarz Japonii, Naruhito, posiada własny egzemplarz w wersji bez stałego dachu wyprodukowany na zamówienie.

Jednak, gdy wchodzi na rynek nowa generacja samochodu, poprzednia jest wyprzedawana i każdy może ją kupić. Często są one sprzedawane dodatkowo w śmiesznie niskich cenach, jak auto z filmu poniżej, które właściciel zakupił za zaledwie 4.000 dolarów, czyli ok. 16 tysięcy złotych.

Druga generacja Toyoty Century wyróżnia się na tle innych swoim silnikiem. Wyłącznie w tym modelu zastosowano potężny, wolnossący silnik V12, które cała moc przekazywana jest na tylne koła. Nie jest to jednak demon prędkości, gdyż posiada zaledwie 280 KM, a sam samochód waży ok. 3 tony.

Youtuber o pseudonimie effspot zakupił niedawno właśnie taką wersję Toyoty Century i postanowił zainstalować w nim sportowy wydech za łączną kwotę 18 tysięcy dolarów, czyli w przeliczeniu aż 71,5 tysięcy złotych. Takie cudo zmieniło dostojny luksusowy samochód w bolid F1. Oczywiście wyłącznie w kwestii dźwięku wydechu.

Sportowy wydech w luksusowej Toyocie Century V12 brzmi fantastycznie

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz