Tesla Cyberwagon – nadchodzi kanciate elektryczne kombi?

Mając na uwadze sukces Tesli Cybertruck, kanciate kombi również może być dobrym pomysłem.

Tesla Cybertruck okazała się ogromnym sukcesem. Przez wielu samochód został wyśmiany, a sama prezentacja nie obyła się bez wpadek. Auto zostało jednak bardzo pozytywnie odebrane przez klientów i złożono ponad 200 tysięcy zamówień na kanciatego pick-up-a wpłacając jednorazowo 100 dolarów jako potwierdzenie chęci zakupu.

Jak na razie Elon Musk nie zapowiada innych modeli w stylu Cybertruck, jednak najpewniej taką przyszłość czeka marka. Propozycją urozmaicenia gamy modelowej jest kombi, gdyż aktualnie znaleźć możemy wyłącznie sedany (Model S, Model 3) i SUV-y (Model X, Model Y), a wkrótce będzie pick-up (Cybertruck), coupe (Roadster) i ciągnik siodłowy (Semi).

Za projekt ze zdjęcia powyżej oraz nagrania na dole artykułu odpowiada The Sketch Monkey, który już wielokrotnie zaprezentował swoje umiejętności w przeprojektowywaniu samochodów. Zaprojektował on auto, które nazwał Cyberwagon i jest to przeprojektowany Model S z całkowicie nowym pasem tylnym. Projekt bardzo udany, a do uzupełnienie brakuje jedynie kanciatych nadkoli i projektu przedniego pasa.

2019 Volkswagen ID. Space Vizzion Concept

Podczas gdy Tesla eksperymentuje z designem i prezentuje kolejne modele w coraz szybszym tempie, inni producenci pracują już nad praktycznymi nieco bardziej pojemnymi samochodami elektrycznymi. Obok wszechobecnych SUV-ów z nadwagą, Volkswagen już w zeszłym roku zaprezentował koncepcyjny model ID. Space Vizzion, a Porsche pokazało koncepcyjne Mission E Cross Turismo w 2018 roku i aktualnie możemy obserwować zakamuflowane prototypy model, który wejdzie do produkcji jako Porsche Taycan Sport Turismo.

zakamuflowany prototyp Porsche Taycan Sport Turismo

Tesla Cyberwagon – nadchodzi kanciate elektryczne kombi?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz