4 sezon The Grand Tour będzie miał tylko 2 odcinki

The Grand Tour zmieniło całkowicie formę, co znacząco odbija się na liczbie odcinków dla widzów.

Jednym z największych wyróżników The Grand Tour kontra (dawny) Top Gear była liczba odcinków. To właśnie ten element był podkreślany również przez samych prezenterów od pierwszego odcinka show. Podczas gdy Clarkson, Hammond i May w czasach BBC i Top Gear mogli zaoferować maksymalnie 5-6 odcinków z odcinkiem specjalnym, tak w Amazonie i The Grand Tour powitali nas z ogromnym budżetem i aż 13 odcinkami na początek.

Następnie liczba odcinków spadła do 11 w 2 sezonie z uwagi na problemy z realizacją odcinka specjalnego, a rok później znów odrobili i przygotowali aż 14 odcinków włącznie z wcześniej nakręconym odcinkiem specjalnym. Wraz z ostatnim odcinkiem 3 sezonu zapowiedziany został koniec programu takiego jaki znamy. Ogłoszono koniec studia, toru testowego, wywiadów z gwiazdami oraz publiczności. Od teraz wszystkie odcinki będą specjalnymi wyprawami w różnych częściach świata.

The Grand Tour Mongolia Special (2019)

Wielu myślało, że Amazon będzie w stanie teraz przygotować więcej odcinków specjalnych i wraz nowym sezonem powita nas z kilkoma wyprawami emitowanymi co tydzień. Nic bardziej mylnego.

4 sezon miał premierę 13 grudnia i przygotowany został wyłącznie jeden odcinek. „Seamen” co prawda trwał nieco dłużej i normalnie byłby podzielony na dwie części, jednak tydzień później widzowie nie mieli nowego odcinka. Jego oficjalna data premiery nie jest dokładnie znana, lecz kolejną wyprawę Clarksona, Hammonda i Maya zobaczymy dopiero w czerwcu 2020 roku.

To nie koniec złych wiadomości. Z informacji jakie zdradził James May w niedawnym wywiadzie wynika, że będzie to też koniec 4 sezonu. Następny sezon został zapowiedziany, jednak premiera 5 sezonu odbędzie się dopiero w 2021 roku i najpewniej również będzie zawierał zaledwie 2 odcinki.

The Grand Tour prezentuje: Seamen

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

6 thoughts on “4 sezon The Grand Tour będzie miał tylko 2 odcinki

 • 2 stycznia 2020 at 11:59
  Permalink

  No cóż, to już koniec. Za rok nikt nie będzie już na nich czekał. Strzał w stopę.

  Reply
 • 8 kwietnia 2020 at 10:18
  Permalink

  LIPA DO KWADRATU nie stety lubiłem ich za całokształt pracy

  Reply
 • 21 lipca 2020 at 17:47
  Permalink

  Wejda do kin. A tvp zrobi cykl czwartkow z top tzn grand tour. W sumie to spokojnie kazdy odcinek specjalny nadaje sie na dokument

  Reply
 • 6 stycznia 2021 at 01:48
  Permalink

  A moze warto jednak pogodzic się z pierwotnym producentem BBC. Biznes to biznes. Troche czasu mineło i mimo wszystko mozie się pogodzić. Najlepiej sie oglądało oryginalny TG. Chłopaki wracajcie tam 😉

  Reply

Dodaj komentarz