Oto jedyne w swoim rodzaju Bugatti Chiron Hermès

Chociaż pojazd otrzymał tylko zmieniony wygląd, to stworzenie projektu zajęło prawie cztery lata.

Bugatti to marka, która niezwykle lubuje się w tworzeniu pojedynczych, bądź ściśle mało produkcyjnych samochodów. Na początku tego miesiąca firma zaprezentowała Bugatti Chiron Noire Special Edition, które łącznie powstanie w 40 egzemplarzach. Teraz mamy okazję przyjrzeć się nowemu, jeszcze bardziej ekskluzywnemu projektowi francuskiego hipersamochodu.

Bugatti Chiron Hermès powstało w współpracy z luksusowym francuski dom mody Hermes. Chociaż pojazd otrzymał tylko zmieniony wygląd, to stworzenie projektu zajęło prawie cztery lata. Szczęśliwym właścicielem samochodu jest Manny Khoshbin, amerykański kolekcjoner samochodów, pojazd niebawem dostarczony ma zostać do jego garażu.

Prace nad autem rozpoczęły się w 2016 roku, kiedy to pan Khoshbin dostosował specyfikację samochodu pod swoje preferencje, jednym z jego wyborów jest m.in. kredowy kolor lakieru, będący cechą rozpoznawczą marki Hermès. Z zewnątrz pojazd otrzymał specjalny wzór kratki, a pod jego spojlerem znalazł się charakterystyczny wzór z koniami należący do francuskiego domu mody.

W środku maszyna obszyta została skórą przygotowaną specjalnie przez Hermèsa, który również i w kokpicie umieścił elementy wykończone firmowym wzorem. Nie mogło oczywiście zabraknąć specjalnego emblematu, w przypadku Bugatti Chiron Hermès głosi on „Ubrany przez Hermèsa”.

Hermès nie pierwszy raz przygotował projekt samochodu specjalnie dla Manny’ego Khoshbina. Kilka lat temu firma przygotowała specjalnie dla kolekcjonera aut Pagani Huayrę, wiemy również, że do garażu miliardera zawita McLaren Speedtail, również przyozdobiony wzorami francuskiego domu mody.

Bugatti Chiron Hermès

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Bugatti

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz