BMW X8 wizualnie będzie całkowicie nowym projektem

Samochód dostępny będzie w odmianie M, ponadto otrzyma hybrydowy układ M45e.

Na początku bieżącego miesiąca dotarły do nas plotki mówiące, że BMW X8 zobaczymy już w przyszłym roku. Według udostępnionych wtedy informacji projekt samochodu został już zatwierdzony przez centralę marki i jest właśnie rozwijany. Teraz z tego samego źródła – BMWBlog otrzymaliśmy kolejną garść pogłosek.

Najważniejsze jest chyba to, że BMW X8 będzie pod względem wizualnym zupełnie nowym i niezależnym projektem. Jak dotąd sądziliśmy, że sylwetka auta będzie większą wersją BMW X6, która otrzyma przód identyczny jak w BMW X7. Jak widać jednak niemiecka marka chce podkreślić prestiż pojazdu i przygotowuje dla niego unikalny wygląd. Oczywiście pewne elementy nie będą całkowicie nowe z uwagi na to, że maszyna budowana jest na tej samej płycie podłogowej co X7, przez co dzielić będzie z tym modelem tak czy tak wiele elementów.

Ta sama platforma oznacza również te same silniki. Pod maską X8 z pewnością zobaczymy te same jednostki co w X7 oraz inne warianty jakimi dysponuje aktualnie BMW. Coupe-SUV oferowany ma być w hybrydowej wersji M45e, która posiadać będzie tę samą specyfikacje co BMW X5 xDrive45e. Oznacza to 3-litrowy silnik R6 współpracujący z jednym motorem elektrycznym. W X5 oferują one łącznie 390 koni mechanicznych oraz 600 Nm, jednak na potrzeby większego X8 ich wspólna moc może zostać podniesiona.

Dostępna w ofercie będzie również wersja M, za napędzanie, której odpowiedzialny będzie 4,4-litrowa jednostka V8 z BMW X6 M. Generuje ona 608 KM bądź 625 KM w wersji Competition. Według udostępnionych plotek układ zostałby specjalnie dla X8 podkręcony do nawet 750 KM. Zaznaczmy, że silnik już teraz pozwala rozpędzenie tak wielkiego auta do 100 km/h w 3,7 sekundy.

Wszystkie podane informacje nie są oczywiście oficjalne, jednak wspomniane źródło wielokrotnie udostępniało pogłoski, które okazywały się być prawdziwe. Wydaje się więc, że na BMW X8 warto jest czekać.

BMW X7 xDrive40i – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Carscoops, BMWBlog

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz