Skoda Octavia IV na oficjalnych szkicach

Premiera czwartej generacji odbędzie się już 11 listopada.

Skoda opublikowała oficjalne szkice przedstawiające nową generację swojego głównego modelu – Octavii. Rysunki nie zaskakują i przedstawiają po prostu to, co mogliśmy już widzieć na przeciekach oraz zdjęciach szpiegowskich.

Jak zapowiadaliśmy w poprzednich wpisach, nowa generacja Skody Octavii powróci do scalonych reflektorów przednich, których kształt będzie bardzo zbliżony do tych ze Scali. Podobnie ma się sytuacja z tylnym pasem. Tam reflektory będą niemalże identyczne, a na klapie pojawi się przeliterowana nazwa maki zamiast znaczka, jak ma to miejsce w pozostałych odświeżonych modelach.

Samo nadwozie wygląda bardzo agresywnie i nowocześnie. Posiada bardzo wyraźne przetłoczenia i uproszczone linie do granic możliwości. Na szkicach możemy dojrzeć nieco bardziej opadającą linię dachu niż w aktualnej generacji, jednak w wersji produkcyjnej nie powinno mieć to miejsca.

Pod maską Skody Octavii powinny zadebiutować jednostki napędowe nowej generacji z ósmej generacji Volkswagena Golfa. Gama będzie wypełniona jednostkami eTSI, TDI Evo oraz hybrydowymi typu Plug-In.

Premiera nowej Skody Octavii zapowiedziana jest na 11 listopada.

2020 Skoda Octavia – oficjalne szkice

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 Porsche Cayenne GTS - dźwięk wydechu + ruszania

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz