Oto druga generacja Toyoty Mirai

Toyota pokazała jak wyglądać będzie drugie wcielenie jej sedana napędzanego ogniwami wodorowymi.

Pod koniec zeszłego miesiąca Toyota ogłosiła, że w przyszłym roku zobaczyć mamy drugą generację modelu Mirai, który znany jest przede wszystkim z tego, że napędzany jest przez ogniwa wodorowe. W momencie przekazania informacji nie wiedzieliśmy o kolejnej odsłonie auta praktycznie nic, teraz japońska marka postanowiła pokazać, że prace nad samochodem rzeczywiście są w toku i udostępniła zdjęcia prezentujące jak pojazd będzie wyglądać.

Patrząc na fotografie musimy być świadomi, że patrzymy na auto koncepcyjne, a nie rzeczywisty, ostateczny projekt. Co prawda większość samochodów traci na swojej spektakularności, kiedy ich nadwozie i wnętrze zatwierdzone zostaną w produkcyjnej formie, nie mniej jednak zawsze zachowują część charakteru i zbliżony wygląd.

Pojazd otrzyma bardziej opływową sylwetkę w porównaniu do swojego poprzednika. Z przodu dominować będzie duża atrapa grilla, a światłą rozdzielone zostaną na dwie części na wzór niektórych modeli Lexusa. Dach opada bardzo łagodnie i płynnie przechodzi w klapę bagażnika, z tyłu widać złączone po środku światła, co jest aktualnie chętnie stosowanym zabiegiem u większości marek motoryzacyjnych.

W środku oczywiście zobaczymy dwa wyświetlacze, jeden za kierownicą i drugi po środku deski rozdzielczej. Przyciski do obsługi klimatyzacji, kratki nawiewów i gałka od skrzyni biegów umieszczone zostały w panelu przypominającym skrzydło. Mały ekran, który widać po lewej stronie kierownicy wyświetlać będzie swego rodzaju cyfrowym lusterkiem i wyświetlać będzie obraz z kamery umieszczonej z tyłu pojazdu.

Pod względem technicznym wiemy jedynie, że pojazd otrzyma napęd na tylną oś, a nie na wszystkie koła, tak jak aktualna generacja. Zasięg ma być o 30% większy, co oznacza, że na jednym tankowaniu Toyota Mirai zdolna będzie pokonać około 650 kilometrów.

Premiera nowej generacji Toyoty Mirai odbędzie się w 2020 roku. Najprawdopodobniej będzie to podczas targów motoryzacyjnych w Tokio, które tradycyjnie odbywają się pod koniec października.

2019 Toyota Mirai Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz