Hennessey pokazało silnik modelu Venom F5, ma tylko 1842 konie mechaniczne

Oto 6,6-litrowe V8 potężniejsze niż 8-litrowe W16 Bugatti.

Oto 6,6-litrowe V8 potężniejsze niż 8-litrowe W16 Bugatti.

Hennessey Performance to szeroko znana firma tuningowa z Texasu. Znana jest przede wszystkim z modyfikowania potężnych maszyn, posiadających wielolitrażowe jednostki napędowe pod maską. Oprócz tego, firma nie boi się tworzyć własnych projektów od zera. Model Venom F5 będący autorskim projektem Hennessey zaprezentowany został w 2017 roku, jako następca Hennessey Venom GT.

Amerykanie pochwalili się właśnie jednostką napędową jaka trafi pod maskę samochodu. Silnik V8 otrzymał pseudonim „FURY” i ma 6,6-litra pojemności skokowej oraz dwie turbiny. Generuje on moc 1842 koni mechanicznych oraz 1,617 Nm. Tak potężna jednostka pozwolić ma Hennessey na odebranie Bugatti Chiron tytułu najszybszego samochodu. Przypomnijmy, że francuski hipersamochód posiada pod maską większy 8-litrowy silnik W16, który ma 342 KM mniej niż amerykański zawodnik. Na poniższym wideo amerykańska firma pokazała jak tworzony był omawiany silnik.

Hennessey pokazało silnik modelu Venom F5, ma tylko 1842 konie mechaniczne

Jednostka Venoma F5 szeroko wykorzystuje lekkie materiały, z których wykonane zostały m.in. wał korbowy, tłoki, pręty łączące i sam blok silnika. Układ napędowy zawiera unikalny projekt kolektora, w którym intercooler umieszczony jest pomiędzy sprężarką i głowicami cylindrów. Obniża to temperaturę powietrza wlotowego z turbosprężarek, ponieważ trafia ona do komory spalania, co skutkuje większą gęstością powietrza i ogólną większą wydajnością.

Sam Venom F5 ważyć będzie 1,360 kilogramów, czyli o 635 kilogramy mniej niż Bugatti Chiron. Tym samym na korzyść Hennessey Performance wypada nie tylko ilość koni mechanicznych ale również masa pojazdu. Nie wiemy kiedy amerykanie podejmą się próby pobicia rekordu ustanowionego przez francuski hipersamochód, ale pierwsze jazdy testowe Venoma F5 będą miały miejsce jeszcze w tym roku.

Hennessey Venom F5

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Hennessey pokazało silnik modelu Venom F5, ma tylko 1842 konie mechaniczne

  • 4 października 2019 at 08:04
    Permalink

    Co za bzdury w tym artykule, co ma układ napędowy do intercoolera i jaką innowacją ma niby być trafianie powietrza z intercoolera do komory spalania?

    Reply

Dodaj komentarz