BMW M3 na nowej wizualizacji

Zdjęcia szpiegowskie potwierdzają nietypowy kształt grilla. Czy to właśnie tak będzie to wyglądać w wersji produkcyjnej?

BMW ostatnim czasy lubi eksperymentować z atrapą chłodnicy w nowych modelach. W nowej Serii 7 oraz X7 jest ona nieproporcjonalnie duża, a natomiast w Z4 jest bardzo wąska i wręcz wydaje się za mała. Teraz przyszedł czas na zupełnie nowy pomysł, który najpewniej pojawi się po raz pierwszy w nowy M3.

Na zdjęciach szpiegowskich prototypu mieliśmy okazję oglądać grill, który zamiast dwóch nerek o znanym dobrze kształcie, jest ogromny i nadchodzi na całą wysokość zderzaka. Jest to bardzo nietypowe dla modeli bawarskiego producenta, jednak wszystko wskazuje, że to końcowa wersja projektu.

Na wizualizacjach nie prezentuje się to zbyt dobrze. W poprzednich renderach wykonanych przez Kolesa nowy model wygląda średnio, a na nowej od Bimmerpost jeszcze gorzej. Nowa grafika ukazuje przód pojazdu w nieco bardziej futurystycznej formie nawiązującej do nowych koncepcyjnych modeli elektrycznych.

Oto poprzednia wizualizacja tego modelu

Nowe BMW M3 oraz BMW M4 mają zadebiutować w połowie 2020 roku. Napędzane będą 6-cylindrową jednostką o pojemności 3 litrów. Jest to ta sama jednostka jaka napędza nowe BMW X3 M. Jej moc w standardowych wersjach M3 i M4 wynosić będzie 480 koni mechanicznych, w przypadku edycji Competition – 509 KM.

Ponadto długi czas temu dotarły do nas plotki mówiące, że BMW M3 dostępne będzie jeszcze w specjalnej wersji z manualną skrzynią biegów oraz napędem na tylną oś. Moc silnika jednak zostanie zmniejszona do 460 koni mechanicznych. Z uwagi na swoje charakterystyczne cechy takie M3 przeznaczone ma być dla osób pragnących jak największych emocji płynących z prowadzenia pojazdu.

2020 BMW M3 – zdjęcia szpiegowskie, maj 2019

Lexus LC 500 Yellow Edition - video test

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz