Aston Martin Valkyrie pobije rekord toru Nürburgring?

“Wiemy, że będzie tam zajebiście szybki” – powiedział Andy Palmer, dyrektor generalny Aston Martina.

Wielu producentów wręcz prześciga się w rekordach okrążenia niemieckiego toru Nürburgring, który uważany jest za jeden z najcięższych tego typu miejsc na świecie. Firmy wydają miliony na dostosowywanie samochodu aby jak najlepiej sobie radził w zakrętach i ciasnych łukach “zielonego piekła”. Toyota poszła nawet o krok dalej i w Japonii wybudowała własną replikę toru, aby nie wozić prototypów przez pół świata.

Aston Martin podczas tworzenia swojego nowego hipersamochodu Valkyrie ma inne podejście. Podczas niedawnego wywiadu Car Sales, Andy Palmer przyznał, że auto nie jest projektowane aby uzyskać jak najlepszy rezultat na tym torze, jednak firma wie, że będzie on tam bardzo szybki.

W większości przypadków czas okrążenia toru Nürburgring nie jest ważny. Jednakże na niektórych rynkach jak na przykład w Chinach, czas okrążenia jest ważny, aby ukazać możliwości supersamochodu. Nie został on do tego stworzony, jednak prawdopodobnie przyjedziemy ustanowić czas okrążenia. Już teraz wiemy, że będzie on tam zajebiście szybki.

Andy Palmer, dyrektor generalny Aston Martina

Aston Martin Valkyrie to najnowszy hipersamochód brytyjskiego producenta. Posiada łączną moc wynoszącą aż 1176 KM oraz 900 Nm. Za generowanie znacznej większości mocy – równo 1013 KM i 740 Nm odpowiada wolnossący, 6,5-litrowy silnik V12 opracowany przez Astona Martina wraz z firmą Cosworth, który kręci aż do 11.100 obr/min. Pozostałą część mocy dostarcza elektryczny układ opracowany przez firmy Rimac oraz Integral Powertrain Ltd.

Aston Martina Valkyrie

BMW M850i xDrive Gran Coupe - brzmienie wydechu

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz