Toyota wznawia produkcję części do 3 i 4 generacji Supry

Nadchodzą lepsze czasy dla właścicieli poprzednich generacji Toyoty Supry.

Toyota spotkała się z ogromnym hejtem przy okazji wznowienia Supry na bazie BMW Z4. Nie zapomina jednak o swojej historii i kultowych poprzednich modelach. Właśnie ogłoszono, że planowane jest wprowadzenie do oferty części do poprzednich generacji Supry – modeli A70 oraz A80.

Informację ogłosił Shigeki Tomoyama, dyrektor generalny Gazoo Racing Company podczas oficjalnej premiery nowej generacji Supry na rynku japońskim. Części do poprzednich generacji Supry zadebiutują w ramach programu „GR Heritage Parts Project”, który ma za zadanie oferować wsparcie techniczne dla dawnych modeli sportowych Toyoty.

Oficjalnie części będą dostępne do kupienia wyłącznie w Japonii, przynajmniej na początku. Nic jednak nie będzie stało na przeszkodzie aby je bezpośrednio sprowadzić, nawet za pośrednictwem standardowej japońskiej firmy wysyłkowej.

Na ten moment nie jesteśmy w stanie podać nazw konkretnych części, jednak dołożymy wszelkich starań, aby zadowolić oczekiwania naszych klientów.

Shigeki Tomoyama, dyrektor generalny Gazoo Racing Company

Nie podane zostało również kiedy do klientów trafią pierwsze części. Pewne jest, że nastąpi to najszybciej za kilka miesięcy.

źródło: Japanese Nostalgic Car via Motor1

TEST: 2020 Skoda Octavia Combi 2.0 TDI 150 KM DSG

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

2 thoughts on “Toyota wznawia produkcję części do 3 i 4 generacji Supry

 • 22 maja 2019 at 18:19
  Permalink

  Czekam kiedy wrzucą w ofertę części do MR2 i Celiki i innych klasyków.

  Reply
 • 28 maja 2019 at 15:03
  Permalink

  Ludzie chcą jeździć tamtymi autami, a nie dzisiejszymi robionymi na ilość i bez duszy. Sorry ale nowa Supra to tylko nazwa,

  Reply

Dodaj komentarz