Obejrzyj na żywo premierę Toyoty Supra

Transmisja odbędzie się o 15:40 czasu polskiego.

Aktualizacja

Nowa Toyota Supra już oficjalnie z nami. Przeczytaj o niej w osobnym wpisie.

Oryginalny wpis

Wyczekiwanie dobiega końca. Mimo ogromnych prób ukrycia wszystkiego związanego z nową generacją Toyoty Supra (A90), w internecie mamy już dostępne oficjalne zdjęcia nadwozia, wnętrza, silnika, a nawet techniczne rysunki dla pracowników serwisów, cennik oraz film promocyjny. Mimo wszystko Toyota nadal nie zdecydowała się oficjalną publikację tych materiałów i musimy poczekać jeszcze kilka godzin.

Dziś o godzinie 15:40 czasu polskiego (9:40 czasu lokalnego w Detroit) odbędzie się konferenecja prasowa Toyoty, podczas której będziemy mieli okazję zobaczyć zupełnie nową generację Toyoty Supra.

Transmisja będzie dostępna w internecie w odtwarzaczu poniżej.

Ceny od 49,990 dolarów

W niedzielę do internetu wyciekł oficjalny cennik nowego modelu. Jak czytamy, podstawowa wersja modelu z 3-litrowym silnikiem R6 została wyceniona na 49,900 dolarów, czyli ok. 186 tysięcy złotych. Lepiej wyposażona wersja Premium na 53,990 dolarów (ok. 200 tysięcy złotych), a Edycja Specjalna z okazji początku produkcji to koszt 55,250 dolarów (ok. 206 tysięcy złotych).

Nie są to jeszcze potwierdzone dane, a ceny zostały przeliczone 1:1 po aktualnym kursie walut. Stawki w Polsce mogą wyglądać zupełnie inaczej z uwagi na możliwe inne koszty oraz inne wyposażenie wersji przygotowanej na rynek europejski.

17 lat wyczekiwania, współpraca z BMW

Toyota Supra zniknęła z rynku w 2002 roku. Z uwagi na coraz większy spadek zainteresowania kupna samochodu w salonach, Toyota postanowiła wycofać auto ze swojej oferty oraz zrezygnowała z prac nad kolejną generacją modelu.

Kilka lat temu prace zostały wznowione i po zaprezentowaniu fenomenalnego konceptu FT-1 w 2014 roku, ogłoszono, że do oferty wkrótce powróci Supra w zupełnie nowej odsłonie. Mówiło się, że auto powstanie we współpracy z Subaru, z którym Toyota stworzyła udany model GT86 (bliźniak Subaru BRZ). Jednak niedługo później fani modelu zostali poinformowani, że Toyota pracuje nad nową generacją wraz z BMW.

Auto jest bliźniaczym modelem wraz z nową generacją BMW Z4, która zadebiutowała w drugiej połowie 2018 roku. Posiada tę samą płytę podłogową, układ napędowy oraz niektóre elementy wnętrza.

Premierowa wersja Toyoty Supra będzie dostępna wyłącznie z jednym silnikiem i będzie to 3-litrowe R6 od BMW o mocy 340 KM (250 kW). Napęd będzie przekazywany wyłącznie na tylną oś, a czas od 0 do 100 km/h wyniesie 4,5 sekundy.

Wielkie plany, czyli przyszłość Supry

Toyota pokłada ogromne nadzieje w piątej generacji Supry. Auto ma przynieść spory zysk dla firmy i Toyota planuje sporo inwestycji, aby auto sprzedawało się jak najlepiej.

W przyszłości do gamy jednostek napędowych ma dołączyć 2-litrowe R4 o nieznacznie niższej mocy, jednak nie jest pewne, czy będzie to ten sam silnik co w Z4. W roadsterze od BMW dostępny jest w dwóch wariantach mocy – 192 KM / 141 kW (sDrive20i) oraz 258 KM / 190 kW (sDrive30i).

Toyota nie wyklucza również wprowadzenia do oferty wersji bez dachu. Na razie nie wiadomo, co o tym pomyśle sądzi BMW, którego BMW Z4 jest właśnie Toyotą Suprą bez dachu. Najprawdopodobniejsze jest wprowadzenie wersji Targa, która była dostępna w poprzedniej generacji Toyoty Supra.

2020 Toyota Supra – wyciek oficjalnych zdjęć

nowe zdjęcia: Carscoops

2020 Porsche Cayenne GTS - dźwięk wydechu + ruszania

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz