Nowa generacji Octavii będzie hybrydowym 4-drzwiowym Coupe

Po wprowadzeniu Scali, nowej Fabii oraz nowych odmian Kodiaqa oraz Karoqa, Skoda skupia się na pracach nad nową Octavią.

Aktualna, trzecia generacja Skody Octavia jest już z nami od 2012 roku. Po 7 latach na rynku oraz nieudanym faceliftingu w 2016 roku, czas na zupełnie nową generację. Ta ma wejść do sprzedaży w 2020 roku, a premiera modelu najpewniej obędzie się już pod koniec bieżącego roku.

Jak podaje niemiecki AutoExpress, nowa Octavia diametralnie zmieni swój wygląd. Auto ma być teraz stylizowane na 4-drzwiowe coupe, dzięki czemu nadwozia ma zyskać nieco ładniejszy dla oka oraz bardziej sportowy wygląd.

To przełoży się na nieco mniejszą ilość miejsca w drugim rzędzie siedzeń, jednak pojemność bagażnika ma nie ulec zmianie i wynieść ok. 600 litrów.

Nowa generacja Octavii ma bazować na odświeżonej wersji płyty MQB. Gama jednostek silnikowych ma być szeroka i zwierać silniki 1.0 TSI, 1.5 TSI, a także 1.6 TDI oraz 2.0 TDI. Wersja RS ma się pojawić rok po premierze i posiadać pod maską 260-konne 2.0 TSI.

Dodatkowo w ofercie mają być warianty hybrydowe w tym wersji Plug-in Hybrid z nadchodzącego Superba PHEV.

Premiera czwartej generacji Octavii spodziewana jest podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie we wrześniu 2019 roku.

2018 Skoda Octavia RS 245

źródło: AutoExpress via Carscoops

Lexus LC 500 Yellow Edition - video test

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz